Panele fotowoltaiczne są coraz popularniejsze, gdyż umożliwiają przekształcenie energii słonecznej w energię elektryczną. Dzięki nim można obniżyć rachunki za prąd, co przekłada się na tańsze utrzymanie domu. Obecnie z instalacji fotowoltaicznej mogą korzystać również mieszkańcy bloków, którzy mają możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych na balkonach. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, jak wybrać najlepsze panele fotowoltaiczne do mieszkania w bloku.

1. Panele fotowoltaiczne idealne na balkon

2. Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Moduły fotowoltaiczne przez cały rok przekształcają promieniowanie słoneczne w prąd i pozwalają korzystać z samodzielnie wytworzonej energii elektrycznej. Dzięki nim wysokość rachunków za prąd spada, co w przypadku wysokich cen prądu na giełdach ma kluczowe znaczenie dla domowego budżetu. Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają prąd nawet przy zachmurzonym niebie, dlatego wydajność paneli fotowoltaicznych jest wysoka. Jeśli chcesz zamontować wydajne panele na swoim balkonie, sprawdź, jak je wybrać.

Panele fotowoltaiczne idealne na balkon

Przy wyborze paneli fotowoltaicznych zawsze należy uwzględnić miejsce, w którym będą zamontowane. Na balkonie nie można bowiem montować systemu w taki sam sposób jak na balkonie w budynku wielorodzinnym. Instalacja fotowoltaiczna na balkonie w żaden sposób nie może wpływać na komfort życia sąsiadów, np. zasłaniać im dostępu do słońca lub być mocowana do części wspólnych bez zgody. Ponadto moc paneli fotowoltaicznych powinna być mniejsza niż w domu jednorodzinnym, gdyż w mieszkaniu zużywa się mniej prądu. Liczba paneli fotowoltaiczne również jest ograniczona, gdyż na balkonie można zamontować ich zaledwie kilka.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Każda instalacja fotowoltaiczna na balkonie powinna być wykonana z paneli łatwych do zamontowania. Dobrym wyborem są panele typu plug and play, które działają od razu po uruchomieniu. Do ich montażu nie trzeba spełniania wielu skomplikowanych warunków. Równie ważne jest bezpieczeństwo użytkowania, dlatego instalacji powinna spełniać rygorystyczne normy. Ich spełnienie niweluje ryzyko wystąpienia pożaru i poważnych awarii, które mogłyby zagrozić całemu budynkowi i mieszkaniom należącym do innych osób. Atutem jest też możliwość regulowania kąta nachylenia panelu i innych parametrów, które mogą wpływać na wydajność pracy systemu i ilość pozyskiwanej zielonej energii. Zwracając uwagę na te czynniki, z pewnością dobierze się panele fotowoltaiczne do swoich potrzeb i stworzy się bezpieczną instalację na balkonie.

 

Artykuł sponsorowany